Rukometaši Partizana eliminisani su iz Čelendž kupa, pošto su u revanš meču 1/16 finala protiv finskog Dikena pretrpeli poraz – 32:25 (16:11). Iako su imali povoljan rezultat posle susreta u Beogradu (33:28), crno-beli su utakmicu u Helsinkiju završili uz deficit od sedam golova i ostali bez plasmana u osminu finala.

Domaćin je silovito ušao u ovaj meč, sa željom da što pre nadoknadi zaostatak od prethodne subote. Na krilima golmana Makele, koji je posle svega četiri minuta igre tri puta zaustavio šuteve naših rukometaša, Diken je poveo 3:1. Partizan je koliko-toliko održavao rezultatski priključak, ali je konstantno tokom prvog poluvremena bio na dva gola od izjednačenja. U finišu prvog dela igre domaći su napravili seriju 5:1 i došli do velike prednosti – 16:10. Minić je uspeo minimalno da ublaži zaostatak pred odlazak na pauzu – 16:11.

U drugom poluvremenu, Partizan je uspeo na kratko da se vrati u povoljnu rezultatsku poziciju. Diken je poveo 23:16, a onda su crno-beli vezali tri uspešne akcije, uz period bez primljenog pogotka (23:19). Međutim, usledio je neobjašnjiv pad koncentracije. Dopustili su da se golman Makela dva puta zaredom upiše u listu strelaca šutem sa gola na gol, posle zaustavljenih napada našeg tima. Diken je ubrzo poveo 27:20, a Partizan nije imao odgovor na odličnu partiju domaćina, kao ni rešenje za neverovatno raspoloženog Makelu. U samom finišu meča, kada su naši momci zaigrali na sve ili ništa, problem su napravila isključenja. Najpre je Pižurica poslat na klupu od strane belgijskih arbitara, a nedugo potom i Šotić je morao da napusti teren. Veliko slavlje finskog tima usledilo je posle sudijskog zvižduka koji je označio kraj dvomeča – 32:25. Diken je obezbedio plasman među 16 najboljih ekipa Čelendž kupa.

Najefikasniji u redovima Partizana bili su Darko Stevanović sa sedam i Luka Minić sa šest postignutih pogodaka. Domaći tim je predvodio Anton Remi sa šest pogodaka, a pratili su ga Beni Broman i Maks Granlund sa po pet.