CRNO-BELI UBEDLJIVI: Partizan bolji od Crvenke

Rukometaši Partizana zabeležili su novu pobedu. U petom kolu ARKUS lige naš tim bio je bolji od ekipe Crvenke rezultatom 34:25 (15:10). Crno-beli su sada prvi na tabeli A grupe, ali uz meč više od Vojvodine i Spartaka, čiji je susret odložen. Isti broj bodova (osam) ima Dubočica, ali uz nešto lošiju gol razliku. Leskovački tim je ujedno naš naredni protivnik.

Crno-beli su sa tri vezana pogotka otvorili utakmicu, pa je trener gostujuće ekipe već posle tri minuta zatražio tajm-aut. Usledila je serija Crvenke, za koju je sa tri gola zaslužan Mitrović. Dva promašena sedmerca dodatno su poljuljala naš tim, ali je ipak najveći peh bila povreda golmana Trnavca u 12. minutu, pri vođstvu Partizana 5:4. Odlično ga je zamenio Mihajlov, a u nastavku su crno-beli uvećavali prednost, sve do 15:10, rezultata kojim je završeno prvo poluvreme. Važnu ulogu na terenu odigrao je Maksić, koji je za 30 minuta osam puta zatresao mrežu rivala.

U drugom delu igre naši momci su, uz sjajnog Mihajlova na golu, došli do plus devet (27:18) i uprkos blagim turbulencijama i promašenim sedmercima (ukupno 4/10) ubedljivo slavili posle 60 minuta igre – 34:25.

Za igrača utakmice treneri dva tima izabrali su igrača Partizana Nenada Mandića, koji je zabeležio pet pogodaka. Najefikasniji na utakmici bio je Aleksa Maksić sa devet golova, a sa jednim manje pratio ga je 16-godišnji Uroš Mitrović iz Crvenke.