Odigran je još jedan derbi ove sezone, crno-beli su za rivala imali tim Metaloplastike. Pogotkom gostujućeg igrača Kažića 4 sekunde pre kraja meča, derbi je završen nerešenim rezultatom 20:20 (9:9). Tim iz Humske je veliki deo meča imao prednost, koja je najviše iznosila 4 gola (19:15, 20:16) zbog čega će ostati veliki žal za drugim bodom. Taman kada je trebalo naši mladići su stekli prednost, sredinom drugog poluvremena i kako se utakmica približavala kraju, prednost je rasla, ali u poslednja 4 minuta smo dozvolili gostima da “dođu do daha“ i uzmu bod.

E sad zašto CRNO-BELO VEČE u naslovu? Večeras je na “Banjici“ , koja ovako nije odavno bila napunjena – ne računajući utakmice protiv Crvene Zvezde, moglo da se uživa u jednoj pozitivnoj energiji koja je vladala tokom celog meča. Ta energija je prouzorovana jednom fenomenalnom idejom našeg menadžera Dušana Živkovića. Naime, akcija, koju je Dušan osmislio, “KUPI KARTU – PODRŽI IGRAČE“ je dala neverovatan rezultat. Prodato je 410 karata što je najveći broj u poslednjih 20 godina, ali još veća stvar je da su sredstva za igrače skupljala deca rođena 2003/2004. godine, pa navijači, a svi zajedno su spontano zajednički navijali…Nakon završetka utakmice veterani kluba, generacija koja je prvi put savladala Metaloplastiku 1973. godine i iz brojnih drugih generacija, su odabrali najboljeg igrača našeg tima. Predstavnik Veterana Dragan Zurnić, bivši reprezentativac, je dodelio priznanje našem kapitenu.

Pokazali smo da možemo da budemo KAO JEDAN kada je naš Partizan u pitanju. Za dve nedelje je prilika da sve ovo ponovimo i nadam se pretvorimo u lepa druženja o kojima će mnogi pričati. Klub se zahvaljuje svima koji su prepoznali trenutak, odvojili vreme i došli da podrže naš PARTIZAN!!!