U prvom ovosezonskom derbiju, u „Šumicama“, pobedu je odnela ekipa Crvene Zvezde. Domaći su dobro otvorili meč i poveli sa 4:0. Ulaskom u igru golmana Radovića crno beli od 13. minuta polako hvataju priključak i rezultatski se vraćaju u meč. Već u 16. minutu rezultat je izjednačen (7:7) da bi u 21. minutu došli i do prve prednosti (9:10).   Na poluvreme gosti odlaze sa golom prednosti (12:13) nakom fenomenalno postignutog pogotka iz „deveterca“  Igora Mršulje. Početak drugog poluvremena doneo je plus dva za crno bele, ali tada nastupa prvi pad u igri kada domaća ekipa u 5 minuta pravi rezultat 5:1. U 41. minutu dolazi do novog izjednačenja 17:17 nakon čega obe ekipe prave po nekoliko vezanih grešaka. Period od 43. do 50. minuta bio je i odlučujući u ovom derbiju jer su domaći napravili seriju 7:0 čime su lako priveli utakmicu kraju. U meču prepunom preokreta istakao se Igor Mršulja sa postignutih 7 pogodaka.