Crno-beli su izvojevali još jednu veliku pobedu, ovaj put protiv drugoplasirane ekipe “Spartak Vojputa“ 34:28 (12:13). Dva osvojena boda dobijaju na značaju, ako se ima u vidu da je ostvarena razlika veća od poraza u Subotici. Značaj utakmice se vidljivo odrazio na igrače oba tima, koji su nesigurno počeli meč, sa greškama i ne realizovanim šansama. Kako se očekivalo i kao što su ovi timovi odigrali prethodne utakmice, tako je bilo celo prvo poluvreme. Timovi su se smenjivali u vođstvu i praktično igrali u naletima. Iskusniji tim gostiju je kažnjavao greške domaćih i na odmor otišao sa golom prednosti (12:13). Drugo poluvreme je verovatno najbolje odigrani period otkada je Nenad Maksić trener. Jednostavno su se poklopile sve kockice u napadu i naročito u odbrani. Milina je bila gledati napad tima iz Humske, jer su svi igrači bili voma opasni. Vrlo lako su dolazili u povoljne prilike za šut i realizaciju, o čemu najbolje svedoče 22 postignuta pogotka. Taj tempo tim iz Subotice nije mogao da prati. U 53/54. minutu je prednost iznosila čak 8 golova (30:22 odnosno 31:23), a do kraja meča su gosti uspeli samo da ublaže veliki poraz.

U nedelju 24. maja u 19 časova, naš tim igra poslednju utakmicu kao domaćin u tekućoj sezoni protiv “Metaloplastike“. Eventualna pobeda u navedenom meču bi naš tim dovela u poziciju za veliku borbu u poslednjem kolu za drugu poziciju i plasman u Seha ligu. Pozivamo sve navijače da dođu i podrže naše momke!!!