U derbiju 22. kola SRL Srbije, susretu 2 najjača odbrambena sistema, crno-beli su savladali Metaloplastiku 27:21 (15:10). Početak meča nije baš nagoveštavao navedeni krajnji rezultat, jer su gosti poceli 0:3 i 1:4 (6′). Već u 10′ domaći prelaze u vođstvo 5:4, a golman Vasić započinje novu briljantnu partiju (19 odbrana). Kontranapadima i pametnom igrom u napadu tim iz Humske dolazi do najveće prednosti u prvom poluvremenu 12:7 i 13:8, koju zadržavaju do kraja poluvremena. Drugi deo donosi još bolje izdanje u odbrani, naročito do 51. minuta kada domaći imaju +8 (24:16). Tada dolazi do naglog pada prouzrokovanog ishitrenim šutevima i ne realizacijom "zicera", što ekipa Metaloplastike koristi i smanjuje na 24:20 (53′). Trener Brković uzima minut odmora i stvari ponovo dolaze na svoje mesto i rutinskog privođenja meča kraju.