Tim iz Humske je odigrao nerešeno na, uvek neugodnom, gostovanju u Kostolcu 30:30 (12:17). Velika je šteta što ni ova prilika nije iskorištena, iako su naši momci vodili praktično tokom celog meča. Prvo poluvreme je bilo jedno od najbolje odigranih, u kojem je funkcionisalo praktično sve. Veoma lako su crno-beli postizali golove iz kontranapada. Možda je prednost mogla biti i ubedljivija. Nastavak je doneo isto tako dobru igru, ali je pad od 46. minuta najviše zahvaljujući isključenjima naših igrača. Ipak, naši tim je igrao i imao prednost , poslednji put +3 u 56. minutu, ali su nas ishitreni šutevi koštali i iskusni domaći su koristili svoju šansu. u poslednjih 30 -tak sekundi je viđena prava drama.  Novajlija Komnenić je od junaka postao “tragičar“. Najpre je vrlo hladnokrvno doneo 29:30 5 sekundi pre kraja meča, a onda neshvatljivo uhvatio loptu na centru koju je domaći golman bacio da bi se što pre izvelo početno bacanje. Po novim pravilima takav prekid igre je automatski značio i sedmerac za Rudar, koji to nije propustio da realizuje.

Sada ide EHF nedelja u kojoj naša rerpezentacija igra kvalifikacije za EP 2018. godine. Sledeći meč naš tim igra 12 novembra protiv ekipe Morave.