Rukometaši Partizana savladali su u gostima ekipu Crvene zvezde rezultatom 30:36, u meču osmog kola plej-ofa Super rukometne lige Srbije. Crno-beli su već na kraju prvog dela igre imali devet golova “viška“ (11:20), a veliku prednost čuvali su do isteka 60. minuta, zabeleživši tako još jednu pobedu nad “večitim“ rivalom u ovosezonskom doigravanju za prvaka države.

Za igrača utakmice proglašen je golman Dejan Milosavljev, koji je meč završio sa 14 odbrana. Naš čuvar mreže odigrao je svoj poslednji derbi pred odlazak u redove šampiona Evrope Vardara, a kao nagrada za uloženi trud i bravure među stativama došlo je novo pojedinačno priznanje.

Najefikasniji po broju postignutih pogodaka bio je Darko Stevanović – devet puta je pogađao gol domaćina. Raspoložen je bio i Luka Minić, koji je sedam puta zatresao mrežu Zvezde, dok se u poraženom taboru istakao Mladen Šotić sa osam golova.

CRVENA ZVEZDA: Čolović, Šotić 8, Radosavljević, Horvat, A. Babić 3 (2), Pešić, Ljubenović (3 odbrane), Bugarinović 2, Milosavljević 4, Pejčinović, Rajičević 1, Mandić, D. Babić 6, Kljajić 5, Đurković 1. Trener: Nenad Peruničić.

PARTIZAN: Butulija 5 (1), Jokić 2, Živković 5, Grubić, Radovanović, Pavlović, Milenković 4, Minić 7, Mikić, Milosavljev (14 odbrana), Đuričić 2, Trnavac (2 odbrane), Nedeljković, Stevanović 9 (3), Maksić 2, Ilić. Trener: Nenad Maksić.

Početak meča obeležila je rezultatska klackalica – jedini period u kojem je bilo neizvesnosti, ali čak ni tada Partizan nije dozvolio domaćinu da dođe bar do minimalnog vođstva. Naši rukometaši su, posle dve vezane odbrane Milosavljeva, uspešno realizovali dve brze kontre i poveli sa 5:2, uz tri gola Stevanovića i dva pogotka Minića. Crno-beli su u nastavku čuvali tri gola prednosti, sve do fenomenalne serije 7:1 kada su došli do velikih plus deset (10:20). U listu strelaca tada su se upisali i Milenković, Živković, Jokić, Butulija i Đuričić. U samom finišu prve deonice Rajičević je savladao Milosavljeva, pa se na pauzu otišlo pri rezultatu 20:11 u korist crno-belih.

U drugom poluvremenu domaći tim uspeo je da u nekoliko navrata smanji zaostatak na minus pet, ali ne i da ozbiljnije pripreti našim rukometašima. Zvezda je umesto zonske odbrane 6:0 prešla na presing, ali ni to nije poremetilo igru Partizana. Crno-beli su u potpunosti kontrolisali tok igre i uz Stevanovića i Minića, koji su bili golgeterski raspoloženi, došli do nove ubedljive pobede u plej-ofu. U 58. minutu meča, Maksić je dobio direktan crveni karton, zbog navodnih psovki koje je uputio sudijama, a to bi moglo da znači da je za njega ova sezona završena, jer mu preti tri utakmice suspenzije.

Partizan je na ovom “večitom“ derbiju, iako je bio gost u “Šumicama“, imao gromoglasnu podršku navijača na tribinama. Među njima su bili i veterani kluba, na čelu sa Milanom Kalinom, osvajačem zlatne olimpijske medalje za reprezentaciju Jugoslavije 1984. godine u Los Anđelesu, koji koriste svaku priliku da bodre svoje naslednike u crno-belom dresu.

U narednom kolu Partizan će se na Banjici sastati sa Dinamom iz Pančeva, kada će pokušati da prevaziđe još jednu prepreku na putu ka tituli šampiona Srbije. Crno-beli su sada na trećem mestu na tabeli, sa 10 bodova. Jedan više ima niški Železničar, a dva lider novosadska Vojvodina.