Rukometna reprezentacija Srbije u Nišu je pobedila Portugaliju rezultatom 28:21 (14:10), u prvoj utakmici baraža za Svetsko prvenstvo. Revanš je na programu 14. juna, a pobednik dvomeča otputovaće na šampionat sveta, koji će biti održan od devetog do 27. januara 2019. godine u Danskoj i Nemačkoj.

Među 16 izabranika Ljubomira Obradovića, večeras se na terenu „Čaira“ našao i levi bek našeg tima Darko Stevanović, zajedno sa još sedam bivših igrača Partizana. To su: leva krila Vanja i Nemanja Ilić, desno krilo Bogdan Radivojević, bekovi Stevan Sretenović i Nikola Potić i pivotmeni Mijajlo Marsenić i Živan Pešić.

Svi oni, osim Živana Pešića, prošli su i kroz mlađe kategorije crno-belih.

Kapiten reprezentacije Srbije Nemanja Ilić izjavio je posle utakmice da je ekipa zadovoljna pobedom, ali da ne sme doći do opuštanja pred revanš.

,,Odlično smo počeli, umorili se pri kraju poluvremena, kada su Portugalci smanjili našu prednost. U drugom poluvremenu opet smo podigli nivo igre i to je dalo rezultat. Svako je dao sve od sebe. Ne smemo da se opustimo. Jeste plus sedam, ali pre par godina smo se opekli sa Česima. Dobili smo ih u Nišu sa osam golova, a tamo smo izgubili 11 razlike. Nekolicina nas je i tada igralo. Nema opuštanja. Idemo i tamo na pobedu“, dodao je on.

Srbija – Portugalija 28:21 (14:10)

Dvorana: „Čair”. Gledalaca: 2.000. Sudije: Volodkov i Zotin (Rusija). Sedmerci: Srbija 4 (4), Portugalija 4 (3). Isključenja: Srbija 4, Portugalija 4 minuta.

SRBIJA: Pušica 2, Potić 1, Vujić 4, Krsmančić 1, Đukić, Verkić (sedmerac), Pešić, Radivojević 4, N. Ilić 6 (4), Rnić, V. Ilić 2, Zelenović 4, Sretenović, Marsenić 4, Stevanović, Cupara (11 odbrana).

PORTUGALIJA: Kintana (7 odbrana), Portela 5(3), Duarte 3, Martins, Brankino 2, Souza, Roća 3, Soares, Feraž 2, Kavalkanti 2, Gomeš, Baroš 1, Dajves, Magalhes 2, Amador Salina 1, Hernandez Borhes.