Tim iz Humske je u veoma bitnoj utakmici savladao tim Rudara 41:28 (18:15), čime je povećao prednost u odnosu na Moravu i Jugović.  “Vrtić“ je prikazao najbolju igru u ovom delu sezone i u ovom sastavu. Jednostavno su svi igrači dali puni doprinost za ukupno veoma visoku i ubedljivu pobedu protive kvalitetnog protivnika. Domaći su od prvog momenta imali prednost. Već u 10. minutu je bilo 7:3 što je primoralo trenera Ajdačića da uzme predah za svoju ekipu. Do kraja prvog dela su se smenjivali dobri delovi igre obe ekipe. Domaći su imali prednost 18:12 u 28. minutu, ali ponovo loša završnica i 0:3 za goste do poluvremena. U nastavku su crno-beli još jačim ritmom počeli da lome goste, uz seriju odbrana Trnavca, a u napadu golovima Živkovića, Stevanovića, Milenkovića..Prednost je rasla iz minuta u minut do najveće od 15 golova u 56′. Treba reći da je trener Maksić pružio priliku svim igračima. Pre početka meča odata je počast preminulom najvernijem navijaču našeg kluba – Ranku Lovreu. Kapiten Živković i predstavnik kluba Lešić su položili cveće na mesto odakle je Lovre gledao svoj omiljeni klub.