Iako su crno-beli odigrali jednu od najboljih partija ove sezone, nisu uspeli da osvoje nijedan bod, na gostovanju ovosezonskom osvajaču duple krune. Početak utakmice je doneo veliku nervozu i nesigurnost obe ekipe tako da je prvi gol na utakmici postignut tek u 5. minutu utakmice. Nakon početnih 2:0 za domaćina, gostujući tim je zaigrao dosta bolje i na krilima odbrana golmana Abadžića veću u 11. minutu je imao prednost 4:6. Ostaje žal što u tim momentima nije bilo malo više koncentracije pri šutu jer bi razlika bila daleko veća. U 18. minutu tim iz Humske golom Kostadinovića prvi put dolazi na 3 gola prednosti. Tu prednost je zadržao do 27. minuta kada Kolubara postiže nekoliko golova sa spoljnih pozicija preko Rašića i Pribaka. Drugo ppoluvreme je nastavljeno u istom ritmu, gde gosti povećavaju prednost i na 4 gola (19:23) u 37. minutu preko Abutovića. Međutim , Kolubara se veoma brzo rezultatski  vratila u meč i već u 41. minutu bila na samo gol zaostatka. Poslednjih 10 minuta viđena je rezultatska klackalica u kojoj su se ekipe smenjivale u vođstvu. Prvo domaći tim ima 1 gol prednost i napad na  90 sekundi do kraja i Rašićev šut brani golman Abadžić, da bi u napadu Pilipović izjednačio na 33:33. Poslenji napad domaći su igrali do 15 sekundi pre kraja kada Rašić pogađa i dovodi svoj tim u vođstvo od 34:33. Trener Brković uzima minut odmora 7 sekundi pre kraja utakmice i ubacuje 7 igrača u napad. Dogovorena akcija je odigrana stvorena je šansa Lazoviću, ali je iskusni golman Vasić uspeo da odbrani šut i tako donese veliko slavlje domaćima.