NOVA DVA BODA ZA CRNO-BELE: Partizan bolji od Proletera

Rukometaši Partizana zabeležili su pobedu na prvom gostovanju u sezoni, pošto su u zrenjaninskoj ,,Kristalnoj dvorani” savladali ekipu Proletera rezultatom 34:30 (17:12). Crno-beli su u prethodnom kolu kod kuće bili impresivni protiv Kikinde Grindex (27:15), što ostavlja odličan sveukupni utisak na startu prvenstva .

Već u uvodnim minutima meča u Zrenjaninu izabranici Nenada Maksića poveli su 5:1 i domaćinu stavili do znanja da su iz Beograda došli po dva boda. Održavao je Partizan stečenu prednost tokom celog poluvremena, da bi se na pauzu otišlo pri rezultatu 12:17 na semaforu. Golman Milić bio je uspešan na golu uz pet zabeleženih odbrana, dok su u napadu prednjačili Grubić i Maksić sa po četiri pogotka.

Na startu drugog dela igre rukometaši Proletera su smanjili rezultatski zaostatak (14:17). Crno-beli su u nastavku odolevali pritisku domaćina, sve do 46. minuta kada su Zrenjaninci, uz raspoloženog Gaćinovića, napravili mini-seriju i poravnali rezultat – 23:23. Uspeli su naši momci u 53. minutu da se ponovo ,,odlepe” (24:27), a do kraja meča i da uvećaju razliku, za konačnih 30:34.

Najefikasniji među crno-belima bili su Maksić (7 pogodaka), Dimitrijević (6), koji se istakao u samom finišu utakmice, a sa po četiri pogotka pratili su ih Nešić i Grubić. Golman Milić je utakmicu završio sa osam odbrana.