Rukometaši Partizana savladali su ekipu Metaloplastike rezultatom 30:27, u meču sedmog kola doigravanja za prvaka Srbije. Posle 17:13 na poluvremenu, u nastavku igre usledila je velika borba i neizvesnost. Ekipa iz Šapca, povela je sa 19:18, ali su naši momci ekspresno odgovorili i rapsodijom golova došli nove prednosti – 27:22. Gosti su do isteka 60. minuta uspeli da smanje rezultatski zaostatak, ali ne i da meč preokrenu u svoju korist. Usledilo je veliko slavlje rukometaša u crno-belim dresovima, koji su tako upisali četvrtu pobedu u plej-ofu i napravili važan iskorak ka plasmanu u SEHA ligu. Za igrača utakmice proglašen je naš kapiten Nemanja Živković, koji je meč završio sa pet pogodaka.

SASTAVI TIMOVA

Partizan: Butulija 4, Jokić 3, Živković 5, Grubić, Radovanović 3, Pavlović, Milenković 4, Minić 3, Mikić, Milosavljev (5 odbrana), Đuričić, Trnavac (3 odbrane), Nedeljković, Stevanović 8, Maksić, Ilić.

Metaloplastika: Vorkapić 5, Trninić, Pisarić, Došen, Dakić 2, Brajović 7, Arsić (9 odbrana), Đukić 3, Jezdimirović, Mitrović, Matičić 5, Todorović, Gojković, Milić, Vladisavljević (1 odbrana), Trkulja 5.

Crno-beli su imali prvi napad na meču, a pogotkom ga je krunisao Stevanović. Naši momci su potom ispustili dve kontre i priliku da uvećaju vođstvo, a „plavi“ su to kaznili i poveli sa 2:1, golovima Vorkapića i Brajovića. Međutim, usledila je prava rapsodija golova Partizana. U listu strelaca su se redom upisivali Jokić, Radovanović, i Živković i Stevanović po dva puta. Sjajan je na golu bio Milosavljev, koji je svojim bravurama obezbedio našem timu nekoliko kontri, posle kojih je usledila serija 6:0. Crno-beli su poveli 7:2 i u nastavku se grčevito borili da održe veliku razliku. Gosti su pokušali da uhvate rezultatski priključak, ali su se Minić, Milenković i Butulija pobrinuli da Partizan sačuva plus pet (14:9). U finišu prvog dela igre, Metaloplastika je uspela da smanji prednost našeg tima, pa se na pauzu otišlo pri rezultatu 17:14.

„Plavi“ su sigurnije ušli u drugo poluvreme, uspeli su da izjednače, a potom i povedu (18:19), posle više od pola sata igre, tokom kojih su konstantno jurili rezultat. Međutim, Partizan je odmah uzvratio novom golgeterskom serijom i došao do plus tri (23:20). Crno-beli su u nastavku, pogocima Milenkovića, Butulije, Jokića i Stevanovića, poveli sa 27:22, posle odličnih intervencija golmana Trnavca, koji je zamenio Milosavljeva. Metaloplastika je potom pripretila preko Brajovića, Vorkapića i Trkulje i približila se na samo gol zaostatka (28:27), tri minuta pre kraja. Minić i kapiten Živković pobrinuli su se ipak da bodovi ostanu na Banjici, pa je meč završen rezultatom 30:27.