Pre samo nedelju dana Železničar je sa Banjice dva ligaška boda odneo u Niš. Težak poraz nanet crno-belima bio je samo motiv više za osvetu u četvrtfinalu Kupa Srbije. Partizan se još od 2013. godine nije plasirao među TOP 4 tima u nacionalnom kupu, ali je večeras u Beogradu napravio senzaciju. Železničar je savladan posle sedmeraca rezultatom 33:32 (28:28 posle regularnog dela), a naš tim je zaslužio veliko slavlje na Banjici.

Prvo poluvreme bilo je nalik prethodnom susretu. Nišlije su na pauzu otišle uz prednost (15:18), a onda u nastavku održavale vođstvo. Međutim, crno-beli su podigli nivo igre do svog maksimuma i vezali četiri pogotka za izjednačenje u 43. minutu – 20:20. Neizvestan nastavak meča došao je do usijanja u 60. minutu. Pri vođstvu Partizana 28:27 sviran je sedmerac kojim su gosti ostali u igri za F4, a utakmica je epilog dobila u izvođenju penala.

Sve do samog kraja bili su nepogrešivi igrači dva tima sa distance od sedam metara, a onda je Trnavac odbranio šut Anđelkovića za pobedu Partizana. Pored našeg čuvara mreže, odličnu partiju pružili su kapiten Živković (sedam golova), Petrić i Maksić (po šest golova). Zapisnik sa utakmice možete pogledati OVDE.

Pored Partizana plasman na F4 izborili su pančevački Dinamo, šabačka Metaloplastika i novosadska Vojvodina. Finalni turnir igraće se u Zrenjaninu 26. i 27. marta, a protivnik crno-belima u polufinalu biće Dinamo.