Crno-beli ubedljivi u 23. kolu Super lige, deklasirali Zaječar sa 29:20. Prvih 9 minuta Partizan nisu dozvolio Zaječarcima da priđu golu, pa se u 10. minut ušlo vođstvom Partizana od 6:0. Tek Petković iz sedmerca postiže prvi pogodak za domaćina. Ali taj gol nije nagovestio rezultatski preokret jer gosti nastavljaju u napadačkom ritmu sa četiri raspoložena strelca. Kapiten Mitrović razigrava svoje saigrače, pa na poluvremenu Partizan vodi sa ubedljivih 18:9. Posebno razigrani u prvih 30 minuta u redovima aktuelnog srpskog šampiona bili su Radivojević i Radovanović sa po 4 gola, a pratili su ih Nemanja Ilić i Ivošević sa 3. U nastavku nije bilo mnogo promene, Partizan je dominirao terenom, a "proradio" je i reprezentativac Srbije, Marsenić, koji je domaćinu zadavao probleme, kako u napadu, tako i u odbrani. Pivot Partizana je meč završio kao najefikasniji u redovima crno-belih, sa 6 golova. U Zaječaru mu je parirao Petković sa 7 pogodaka. "Znali smo da će biti teška utakmica, ali smo uspeli da neutališemo sve adute Zaječara, istračali smo neke kontre, dali lake golove koji su nam dali prednost u utakmici, i zahvaljujući tome, na kraju smo i dobili ovaj meč", rekao je levi bek Partizana Miloš Ivošević.Trener Partizana se zahvalio na sportskoj atmosferi koja je obeležila utakmicu.
"Mislim da smo danas bili na visini zadatka, u odbrani smo bili ozbiljni. Radovanović je na početku odbranio neke bitne golove, pokupili smo bitne lopte i to jue bilo dovoljno za pobedu. Pobedili smo lakše nego što smo očekivali", nadovezao se strateg crno-belih, Aleksandar Brković.