Rukometaši Partizana izgubili su od ekipe Mokre Gore na gostovanju u Zubinom Potoku (24:22). Poraz je ostao u senci povreda Andrije Đuričića i Milomira Radovanovića, koji su prerano napustili teren. Ostaje žal što pred velikim brojem navijača koji su bez prestanka bodrili crno-bele nije upisana prva pobeda u novoj sezoni SRLS.

Naši momci su dobrom igrom otvorili meč i poveli 4:2, nošeni vatrenom atmosferom sa tribina. Međutim, domaćin je uzvratio serijom 4:1 i preokrenuo rezultat u svoju korist (6:5).  Posle „klackalice“ na semaforu koja je usledila, Mokra Gora je došla i do plus dva (10:8), a Bojan Butulija je bio primoran da zatraži tajm-aut. Kratak predah ipak nije zaustavio nalet rivala, domaći igrači su po isteku 30. minuta na pauzu otišli uz veliku prednost – 14:11. Negativnom rezultatu po naš tim prethodila je povreda palca beka Andrije Đuričića, koji je odmah odvezen na pregled.

U uvodnim minutima drugog poluvremena domaćin je uporno čuvao vođstvo, a već na polovini drugog dela igre desio se novi peh za Partizan – povredio se i Milomir Radovanović, kome se dugo ukazivala pomoć pre nego što je iznet sa terena. Mokra Gora je tada došla do najveće prednosti na meču – 20:15. Crno-beli su uzvratili serijom 4:1 i približili se na dva gola zaostatka (21:19), a potom su pri rezultatu 23:22 u samom finišu meča imali šut za izjednačenje. Nisu realizovali tu akciju, a kazna je došla odmah na suprotnoj strani, za konačan rezultat 24:22.

Za najboljeg igrača utakmice proglašen je golman Mokre Gore Aleksandar Milenković, koji je bio neprikosnoven među stativama i tako dodatno otežao posao našim momcima. U redovima Partizana istakao se Luka Minić, koji se sedam puta upisao u listu strelaca.

Po završetku utakmice trener Bojan Butulija istakao je da igrači nisu ispoštovali dogovor iz svlačionice, pogotovo u prvom poluvremenu.

,,U drugom poluvremenu je to izgledalo malo bolje, ali smo promašili veliki broj zicera i u takvim situacijama poraz je neminovnost. Slabija smo ekipa nego prošle godine, a i nismo došli u kompletnom sastavu što je takođe problem kada gostujete na jednom ovakvom terenu“, rekao je strateg crno-belih.