Crno-beli su savladali prvoplasiranu ekipu Železničara iz Niša 24:23 (11:10). Velika 4 boda su osvojena u prve dve, najteže utakmice u nastavku regularnog dela sezone. Videlo se da je nervoza prisutna kod igrača obe ekipe od prvih momenata meča. Uvodni minuti su pripali domaćinu, ali su iskusne Nišlije sredinom poluvremena došle do prednosti 6:7 (15′). Domaći su ipak došli do daha i vezanim pogodcima dolaze do +2 (10:8) u 25. minutu. Poslednji trzaj gostiju je bio u 38. minutu kada su ponovo imali prednost 14:15, a od tada crno-beli preuzimaju sve u svoje ruke koristeći odbrane Milosavljeva i Trnacva koji je bravurozno intervenisao u nekoliko navrata. Domaći su u nekoliko navrata imali +3 (19:16 i 20:17) u 49. minutu i u poslednjih 10 minuta su imali konstantnu prednost koju su žilavi gosti uvek dostizali. Na kraju Milosavljev je odbranio veoma bitan šut najboljeg igrača gostiju, Krsmančića, da bi Jokić doneo prednost od 24:23 kojim se i završio derbi meč. Sa nova dva boda crno-beli su se odvojili na drugoj poziciji sa 4 boda više od 3. plasirane ekipe.