Crno-beli su nakon dva poraza, od Crvene Zvezde i Železničara, savladali veoma ubedljivo tim Požarevca 36:28 (17:12). Do 12. minuta prednost domaćih je iznosila gol – dva, a onda je usledila serija 5:0 za 12:6 u 16. minutu. Jednostavno su se spojile dobre odbrane Milosavljeva i raznovrsna igra u napadu. Prvim napadima u drugom delu dolazino do najveće prednosti +7 (19:12 – 31′). Solidnog Maksića, u nastavku menja  oporavljeni Jokić što donosi novi kvalitet, dok Stevanović ponavlja seriju golova, kao na početku meča, uz  raspoloženog Milenkovića čime stižemo do +8 u 49′. Primetnu rolu je odigrao desnokrilni Mikić, koji vezanim golovima u 57′ donosi i najveću prednost od +9 (35:26). Večeras su naši mladići u svemu nadvisili protivnika, koji je samo na momente pokazivao određeni, više individualni kvalitet. Nakon 6 meseci Bojan Butulija se vratio na teren što je nesumnjivo veliki plus pred nastavak prvenstva. Ovom mladom timu će dobrodoći sa svojim ogromnim iskustvom, ali i borbenošću i stavom pobednika.

Moramo istaći da je meč počeo minutom ćutanja povodom smrti našeg bivšeg igrača, trenera i sekretara Slobodana Čičanovića, popularnog Čiče.