Rukometaši Partizana i Spartaka odigrali su nerešeno na Banjici u meču 10. kola Super rukometne lige Srbije – 30:30 (18:15). Iako su na poluvremenu, a potom i u nastavku, imali povoljan rezultat, crno-beli su poklekli u završnici i na kraju osvojili samo deo „kolača“.

Posle uvodnog odmeravanja snaga i rezultatske „klackalice“, Partizan se u 12. minutu igre blago „odlepio“ golovima Banduke i Minića – 6:4. Čuvali su naši momci prednost dozvolivši gostima da u nastavku samo jednom poravnaju rezultat (10:10). Raspoložen je bio kapiten Stevanović, koji je već u prvom poluvremenu na svom kontu imao sedam zabeleženih pogodaka. Pet je dodao Banduka, a tri upisao Radovanović. Partizan je posle prvih 30 minuta na pauzu otišao sa plus tri na semaforu – 18:15.

Nastavili su crno-beli silovito i u drugom poluvremenu. U 40. minutu došli su do prednosti od pet golova (25:20), ali je usledila impresivna serija rivala. Spartak je za samo četiri minuta „istopio“ vođstvo našeg tima i približio se na 25:24. Ušlo se u neizvesnu završnicu u kojoj je Partizan uspevao da održi plus dva, sve do poslednjih pet minuta. Gosti su najpre poravnali rezultat, a potom i poveli posle dužeg vremena – 28:29. Minut pre kraja crno-beli su posle gola Kojadinovića mogli da ostanu i bez sva tri boda, ali se Šotić pobrinuo da se meč završi nerešenim rezultatom – 30:30.

Ostaje žal što naši momci nisu uspeli do kraja da održe ritam koji su nametnuli protivniku. Ipak, remi ih drži na trećem mestu na tabeli, iza neporaženog Dinama i šabačke Metaloplastike. Naredni protivnik Partizana biće upravo lider iz Pančeva.

Tabela: Dinamo 20, Metaloplastika 15, Partizan 14, Crvena zvezda 12, Novi Pazar 10…