Počela je nova sezona ARKUS lige za rukometaše. Partizan na premijeri ovosezonskog superligaškog takmičenja nije uspeo da se okiti bodovima, pošto su crno-beli pretrpeli poraz na gostovanju ekipi Kikinde – 23:20 (11:9). Meč je u odličnoj atmosferi odigran pred oko 900 gledalaca.

Naš tim je odlično otvorio utakmicu prvog kola i na startu stekao dva gola prednosti (0:2). Sve do 23. minuta čuvali su naši momci plus dva (6:8), ali su propustili priliku da uvećaju vođstvo. Domaćin je to kaznio serijom 5:0, kojom je potpuno preokrenuo tok meča (11:8). Na poluvreme otišlo se pri rezultatu 11:9.

Crno-beli su početkom drugog dela igre prišli na gol zaostatka (11:10), ali je Kikinda ubrzo „pobegla“ stvorivši prednost od četiri pogotka – 16:12. Uvećao je domaćin vođstvo i na 20:15 u 53. minutu, ali su naši momci do kraja uspeli bar da ublaže poraz.

Najefikasniji među igračima Partizana bio je kapiten Nemanja Živković koji je postigao sedam pogodaka. Isto toliko u domaćem sastavu zabeležio je Milan Lisica.

Naredni protivnik našeg tima je ekipa Proletera, koja sledećeg vikenda gostuje na Banjici.