U drugi ovosezonski prvenstveni duel crno-belih sa Požarevcem je obilovao uzbuđenjima. Ovoga puta su Požarevljani imali sreće i sasvim zasluženo odneli bod sa Banjice. Već u uvodnim minutama gosti dolaze do prednosti koju uvećavaju tokom prvog dela na +6 (5:11) u 17′, da bi u 28/29′ imali i najvećih +7 (7:14 i 8:15). Prve minute drugog dela donose mnogo angažovaniju igru domaćih i brzo smanjenje rezultata serijom 4:0 do 34. minuta (13:15), ali seriju prekida trener gostiju Todić tajm-autom. Nakon pauze "crveni" vraćaju prednost od +4 (13:17). Tim iz Humske ponovo ulazi u seriju, ovaj put 5:1 tako da je rezultat u 46′ izjednačen 18:18. Već u narednim napadima domaći dolaze do prednosti 20:19 i 21:20. I kada su svi na Banjici pomislili da će se utakmica završiti kao neke prethodne domaći tim, od 51. do 59. minuta neuspeva da postigne gol, što gostima daje šansu, koji preko Čavaljuge dolazi do 21:22. Na sreću crno-belih Mešter pogađa brzo tako da se u poslednji minut ušlo nerešenim rezultatom. 30 sekundi pre kraja Todićev tim gubi loptu i daje šansu da se ipak osvoje oba boda, ali Meršterov šut brani golman Živković, a Radivojevićev šut zaustavlja stativa tako da se utakmica nerešenim rezultatom 22:22.