Rukometaši Partizana poraženi su u četvrtak uveče u pripremnoj utakmici od ekipe Eurofarm Rabotnika iz Skoplja rezultatom 24:33. U prijateljskom susretu dva kluba u hali „Slodes“ u Beogradu gosti su ipak bili preveliki izazov za crno-bele u ovom trenutku.

Već u uvodnim minutima makedonski klub napravio je seriju 4:0 i rezultatski se odlepio (1:5). Ubrzo su gosti duplirali prednosti (4:12), a potom i na poluvreme otišli uz velikih plus osam (10:18).

U drugom delu igre Skopljani su uspeli da sačuvaju zalihe iz prvih 30 minuta i na kraju su zasluženo slavili – 24:33.

Uprkos ubedljivom porazu, za rukometaše Partizana ova utakmica bila je još jedan ozbiljan i težak test, dobra lekcija iz koje treba izvući pouke.

Novi trener tima Bojan Butulija još uvek traži pravu „formulu“ za uspehe u predstojećoj sezoni na domaćoj i međunarodnoj sceni, pa je i ovaj prijateljski susret iskoristio kako bi „promešao karte“ i imao uvid u mogućnosti, volju i borbenost svojih igrača.

SASTAVI TIMOVA

PARTIZAN: Tasić (3 odbrane), Mitrović, Jokić 3, Živković 9, Grubić 1, Radovanović 2,  Bajčeta 1, Minić 3, Mikić 1, Pižurica, Đuričić 2, Radivojević, Trnavac (3 odbrane), Jovanović 2,  Šotić, Ilić (5 odbrana).

EUROFARM RABOTNIK: Ivanović 3, Ojleski 4, Markoski 3, Talevski 1, Čurleski 3, Ivanovski, Trajkoski (1 odbrana), Memić 1, Čaneski (4 odbrane), Krstevski, Mandić, Drogriški, Građan 4, Đukić 9, Kuzmanovski 3, Petrovski 1.