Železničar 1949 je u Nišu naneo prvi poraz crno-belima u tekućoj sezoni SRL Srbije 27:26 (15:10). U popularnom "Čairu" viđen je pravi prvenstveni meč pun napetosti i svega lepog što rukomet može da ponudi publici. Gosti su imali prednost samo na početku utakmice, a nakon toga su domaći preuzeli konce igre u svoje ruke i uspeli da je sačuvaju do kraja. "Želja" je prvu isetniju prednost stvorio od 13-21. minuta kada je od napravio seriju 4:0 (12:8). Kao po običaju početni minuti drugog poluvremena crno-belima donose prednost i oni prave seriju 4:0 i u 35. minutu meča su na zaostatku samo -1 (15:14). U sledećih 25. minuta domaći su iskusno čuvali prednost, a poslednja šansa timu iz Humske da stigne do preokreta bila je u 55. minutu kada je mladi Vanja Ilić promašio kontranapad za izjenačenje, što Nišlije koriste i privode meč kraju.