Rukometaši Partizana zabeležili su prvu pobedu u Super rukometnoj ligi Srbije u novoj sezoni. Crno-beli su u četvrtom kolu pred svojim navijačima savladali ekipu Rudara iz Kostolca rezultatom 24:19 (15:9).

Posle jednog remija i dva poraza, mlad tim koji sa klupe predvodi Bojan Butulija konačno je pokazao borbenost, hrabrost i spremnost da se nosi sa svim protivnicima, a zablistali su golman Andrej Trnavac sa 18 odbrana (proglašen za igrača utakmice) i Mladen Šotić sa osam postignutih golova.

Partizan je posle prvih 30 minuta imao prednost od šest golova na svom kontu, a najjači adut crno-belih bile su kontre posle ukradenih lopti. U takvim situacijama briljirao je Šotić, levo krilo našeg tima, koji je meč završio kao igrač sa najvećim brojem pogodaka.

U drugom poluvremenu Rudar je uspeo da prepolovi rezultatski zaostatak i približi se na 21:18. Međutim, veliki broj promašenih zicera gostujućeg tima išao je na ruku Partizanu, a crno-beli su umeli da kazne propuštene šanse rivala i ponovo uvećaju prednost. Konačan rezultat – 24:19.

Trener Partizana Bojan Butulija istakao je nakon meča da, uprkos pobedi, nije u potpunosti zadovoljan igrom svojih igrača.

– Nikada se nisam zadovoljavao malim stvarima pa tako neću ni sada. Zadovoljan sam jedino što smo osvojili dva boda, ali mislim da smo postigli mali broj golova. Uspeli smo da smanjimo broj izgubljenih lopti i promašenih zicera, ali verujem da ćemo tek u narednim utakmicama uspeti to dodatno da redukujemo i zaigramo na željenom nivou – istakao je strateg crno-belih.

SASTAVI TIMOVA

PARTIZAN: Gudurić, Banduka 3, Grubić 2, Radovanović 2, Erić 3, Minić 3, Mikić, Ilić (2 odbrane), Pižurica, Trnavac (18 odbrana), Jovanović, Stevanović 1, Kešeljević, Mićić 2, Šotić 8.

RUDAR: Despotović, Radisavljević, Avramović 1, Vuković 5, Tica 2, Padežanin 2, Murina, Vuković (10 odbrana), Stajković, Mrvović, Đorđević, Mirković 1, Milošević 4, Nedeljkov 3, Božić 1, Merdović.