Crno beli su u veoma dramatičnoj završnici savladali Rudar 24:22 (13:11). Početak utakmice je nagoveštavao sve sem uzbudljive završnice i borbe da ostanemo ne poraženi. Već u 4. minutu je bilo 4:0, a u 12. 8:2, najviše zahvaljujući golovima Živkovića i Ivanovića. Ali iskusni Milošević i Dimitrijević se nisu predavali i prednost se topila da bi u 20. minutu bilo samo 9:8. Naši momci ipak pronalaže novu snagu i vraćaju prednost golovima Stevanovića. U uvodnim minutama drugog dela gosti veoma lako nadigravaju odbranu domaćih i prvo izjednačuju, a potom i prvi put dolaze do prednosti 38. (13:15). Živković i Stojanović vezuju 3 gola i ponovo je prednost na crno-beloj strani. U 51. minutu Tica dovodi svoj tim i na plus 2 (18:20). Izgledalo je da će iskustvo gostiju prevagnuti. Sa tim se nije slagao Živković koji je i poslednje atome snage izvukao postižući golove koji su vraćali nadu. U bitnim momentima su mu se pridružili Milutinović i Glendža. No bila je potrebna i pomoć golmana, a Trnavac je to ponovo doneo. Prvo brani sedmerac iskusnom Miloševiću, nakon toga dva vezana šuta pri nerešenom rezultatu, da bi u poslednjem napadu Rudara ponovo odbranio šut i praktično overio pobedu crno-belih.