Rukometaši Partizana pretrpeli su težak poraz u prvoj utakmici plej-ofa rukometne Super lige Srbije. Naši momci su u Nišu izgubili od ekipe Železničara rezultatom 28:22 i tako ostali bez iznenađenja na startu doigravanja za titulu.

Nišlije su na početku meča povele sa 2:0 golovima Đukića i Krsmančića, ali su crno-beli preokrenuli rezultat u svoju korist (2:3). Najpre je Stevanović zatresao mrežu protivnika, da bi potom Maksić iskoristio dve izgubljene lopte Železničara i uspešno realizovao obe kontre. Partizan je u nastavku došao i do plus dva (4:6), ali je domaćin zatražio tajm-aut i konsolidovao svoje redove. Klub iz Niša je preko Krsmančića, Spasića i Jevtića napravio seriju 4:0 i ponovo poveo (8:6). Naši momci su pokušavali da uzvrate preko Milenkovića, ali su domaći igrači odlično čuvali, ne samo mladog pivotmena, već i iskusnog Butuliju. Jedini u crno-belim dresovima koji su u prvom poluvremenu uspeli da se upišu u listu strelaca bili su Stevanović (pet golova), Maksić (četiri gola) i kapiten Živković (jedan gol). Železničar je do kraja prvog dela igre sačuvao dva gola “viška”, pa se na pauzu otišlo pri rezultatu 12:10.

Momci u plavim dresovima duplirali su prednost na startu drugog poluvremena (15:11). Naši rukometaši nisu imali rešenje za raspoložene protivnike, a odličnoj igri Nišlija doprineli su i  bivši igrači Partizana – Stevan Sretenović i Aleksandar Stanojević. Trener Maksić je pri rezultatu 17:12 zatražio tajm-aut, ali pomaka u igri crno-belih nije bilo. Železničar je u nastavku došao i do velikih plus sedam (22:15). Posle novog tajm-auta, naši momci su se približili na 23:19, ali je domaćin još jednom serijom došao do nedostižnih devet golova prednosti (28:19). Sa tri dobre akcije u finišu meča, naši rukometaši su smanjili rezultatski zaostatak, ali je za preokret bilo kasno. Železničar je slavio rezultatom 28:22 i tako ostvario važnu pobedu na početku plej-ofa.

U našim redovima najefikasniji je bio Aleksa Maksić koji je postigao sedam golova, a pratio ga je Stevanović sa dva manje. U pobedničkom timu istakao se Đukić sa osam, po četiri su upisali Krsmančić i Spasić, a za igrača utakmice izabran je Stevan Sretenović, koji je zabeležio tri gola.

Ovim putem rukometni klub Partizan želi da se zahvali brojnim navijačima koji su tokom celog meča gromoglasno navijali i bodrili naše momke. Ostaje žal što nismo na lepši način uzvratili za pruženu podršku, ali već sada se okrećemo narednim utakmicama i verujemo da možemo do velikog uspeha.