U rukometu ništa novo – Partizan slavio u derbiju. Ovim naslovom Sportski žurnal je na svom zvaničnom portalu opisao susret večitih rivala u Šumicama. Crno-beli su u gostima nadigrali Crvenu zvezdu rezultatom 27:24 (13:10), u 17. kolu ARKUS lige.

Iako zakucan za dno tabele, domaći tim se istinski potrudio da pomrsi konce ekipi Nenada Maksića na putu do plej-ofa. Početno vođstvo pripalo je crveno-belima, ali je Partizan vezao četiri pogotka i odlepio se na 6:3. Prednost od tri gola u korist crno-belih krasila je semafor i na kraju prvog poluvremena – 10:13.

Zvezda se u nastavku pobrinula da derbi večitih rivala dobije čar neizvesnosti. Prišli su domaći na samo gol zaostatka u finišu utakmice (20:21), ali su naši momci maestralnom igrom istrajali na putu do pobede – 24:27.

Za igrača utakmice izabran je naš Stefan Petrić (pet pogodaka), a po golgeterskom učinku istakli su se Aleksa Maksić (sedam pogodaka) i Nemanja Živković (šest pogodaka). Zapisnik sa meča možete pogledati OVDE.

Partizan se ovim trijumfom učvrstio na trećem mestu na tabeli, iza pančevačkog Dinama i niškog Železničara, sa kojim se na Banjici sastaje u narednom kolu.