UBEDLJIV TRIJUMF PARTIZANA: Crno-beli u dvocifrenom plusu na startu ARKUS lige

03.10.2020. | Sezona 2020/2021

Rukometaši Partizana ubedljivim trijumfom otvorili su sezonu u ARKUS ligi. Crno-beli su na domaćem terenu savladali ekipu Kikinde Grindex rezultatom 27:15 (10:8).

Početno vođstvo pripalo je gostima, koji su do 1:0 došli preko Vrgovića, da bi se na naredni pogodak na utakmici čekalo čak četiri minuta. Sjajni su na svom zadatku bili čuvari mreže. Od petog minuta počela je serija Partizana, dok je golman Mihajlov nizao odbrane među stativama i davao vetar u leđa svojim saigračima – 3:1. Naši momci su povećali prednost na 7:3, ali su se Kikinđani probudili i smanjili rezultatski deficit na samo gol zaostatka – 8:7. Pri rezultatu 9:7, u 24. minutu, trener Nenad Maksić zatražio je tajm-aut. Crno-beli ipak nisu realizovali željenu akciju, pa su gosti još jednom došli do minus jedan (9:8). Uzbudljiv i borben bio je finiš prvog poluvremena, ali je rezultat posle odigranih 30 minuta ipak bio na strani crno-belih – 10:8. Mihajlov je u ovom delu igre na svom kontu već imao devet odbrana, dok je Maksić postigao šest pogodaka, od toga je tri puta bio precizan sa sedmerca.

Odlično su naši momci ušli u drugo poluvreme. Mandić (dva puta), Grubić i Nešić nizali su golove za 14:8. Potpuno su crno-beli nametnuli svoj ritam rivalu i već u 42. minutu poveli 19:11. Konačno je sa pozicije pivota mrežu Kikinde zatresao i kapiten Mićić, a Dimitrijević i Nešić bili su nerešiva enigma za odbranu gostujućeg tima – 24:12 (50. minut). Izuzetno raspoloženi, naročito u drugom delu igre, crno-beli su ovo veče krunisali ubedljivom pobedom 27:15.

PARTIZAN: Mihajlov (9 odbrana), Dragović, Vujičić, Bajčeta 2, Grubić 2, Trnavac (7 odbrana), Jovanović, Urta, Mandić 2, Mićić 5, Gudurić 1, Dimitrijević 2, Maksić 7, Petrić 1, Nešić 5, Milić.

KIKINDA GRINDEX: Knežević (4 odbrane), Markuš, Dukatarov 1, Golić, Kenjalo, Miškov (7 odbrana), Stanković 2, Vrgović 3, Panić 1, Prodanović, Kosanović, Ristić 2, Komarek 6.