Crno-beli su konačno slavili protiv Metaloplastike, a ono što je bitnije je da je ta pobeda izvojevana u Šapcu 29 : 30 (15:14). U prvom delu meča domaći su bili bolji. Imali su prednost od 3 gola (10:7  do 13:10) . Veoma bitno je bilo da u tim momentima prednost plavo belih nije bila veća, već su naši momci uspeli da je umanje na samo gol zaostatka do odmora, odnosno Butulija je uvek usoevao da postigne gol kada je to bilo potrebno. Drugo poluvreme je donelo i prednost crno-belih 18:19 (37′). Kod rezultata 19:19 igralo se 5 minuta bez postignutog gola. Od 43. minuta i pogotka Stevanovića za 21:22 naši momci su držali prednost do samog kraja. U 53. minutu je Butulija dao gol za + (23:27), ali je nastavak doneo uzbudljivu završnicu. Domaći su brzom igrom dolazili lako do pogodaka i u 59. minutu su uspeli da izjednače na 29:29. U poslednji minut naši momci ulaze sa loptom u posedu što Stevanović koristi i donosi prednost 29:30. Domaći su u poslednjem napadu uspeli da dođu do sedmerca koji Marinović nije uspeo da iskoristi što je bio znak da počene radovanje crno-belih.