KAKAV PARTIZAN? STRAŠAN PARTIZAN! Crno-beli nadigrali Metaloplastiku i preuzeli drugo mesto na tabeli

24.04.2021. | Sezona 2020/2021

Rukometaši Partizana najvažniji meč u sezoni odigrali su na način kakav se samo mogao poželeti. Pružili su najbolju partiju u dosadašnjem toku takmičenja i pobedom nad Metaloplastikom 32:24 (15:11) preuzeli drugo mesto na tabeli i načinili značajan korak ka plasmanu u SEHA ligu.

Odlično su crno-beli otvorili derbi devetog kola plej-ofa ARKUS lige i, uz dobru odbranu i bravure Trnavca, poveli 5:2. Pri rezultatu 8:4 za Partizan, posle bloka Dragovića i kontre koju je realizovao Maksić, klupa Metaloplastike zatražila je tajm-aut. Sve je polazilo za rukom našim igračima, a posebno raspoložen bio je Petrić, koji je maestralno pogađao sa pozicije levog beka. Ipak, u samom finišu prvog poluvremena, gosti su vezali tri gola, pa se na pauzu otišlo pri rezultatu 15:11.

Nastavili su naši momci u istom ritmu i na početku drugog dela igre. Na tren je ,,skočila“ klupa Partizana, kada je Trnavac posle šuta sa krila dobio udarac loptom u glavu i ostao da leži na parketu. Ipak, to ga nije poremetilo u nastavku, pa je bez problema nastavio da niže bravure među stativama. Nisu crno-beli dozvolili da Metaloplastika ,,istopi“ teškom mukom stečenu prednost, pa je posle 60 minuta igre na semaforu pisalo 32:24.

Kažu da sreća mora da se zasluži. Ako je tako, onda su rukometaši  Partizana večeras apsolutno zaslužili svaki put kada je Metaloplastika promašila šut ili pogodila okvir gola, kao i to što golman Bomaštar nije imao svoje veče. Najvažnije od svega, zaslužili su dva boda, koja bi mogla biti ključna za konačan plasman na kraju sezone.

SASTAVI TIMOVA

PARTIZAN: Mihajlov, Dragović, Bajčeta, Lasica 2, Grubić, Ivanović 7, Trnavac (12 odbrana), Gojković 1, Mandić, Mićić 3, Gudurić, Dimitrijević 6, Maksić 1, Petrić 7, Bojanić 4, Nešić 1.
Trener: Nenad Maksić.

METALOPLASTIKA: Dodić, Vorkapić 3, Jevtić 1, Pisarić 1, Srdanović 3, Mirković, Milovanović 2, Bomaštar (3 odbrane), Antonijević, Ivanić 1, Radisavljević (4 odbrane) 1, Đukić 2, Mitrović, Babić 2, Todorović 5, Brajović 3.
Trener: Veselin Vuković.