PARTIZAN BOLJI OD SPARTAKA: Sledeća stanica – plej-of

Rukometaši Partizana vratili su se na pobednički kolosek. Crno-beli su večeras na Banjici bili bolji od Spartaka rezultatom 32:29 (14:9). Naš tim je trijumfom stavio tačku na prvu fazu takmičenja u ARKUS ligi, a sledeća stanica za izabranike Nenada Maksića je plej-of, u kom će se boriti za pehar namenjen šampionu Srbije.

Ako je u meču protiv Subotičana i postojala rezultatska neizvesnost, ona je trajala do 12. minuta (5:5). Partizan je potom napravio seriju 6:0 i nametnuo protivniku svoj dobro poznati ritam igre (11:5). Na pauzu se otišlo pri rezultatu 14:9, a crno-beli su i u nastavku potvrdili da su ove sezone ozbiljan kandidat za trofeje.

Naši momci su u drugom poluvremenu došli i do maksimalnih 29:22, ali su gosti do isteka 60. minuta uspeli da ublaže poraz.

Aleksa Maksić Foto: Maja Nastić

Za igrača utakmice izabran je Aleksa Maksić, koji je meč završio sa impresivnih 12 golova na svom kontu. Naš levokrilni igrač tako se popeo na čelo liste strelaca A grupe, sa učinkom od 105 pogodaka u dosadašnjem toku takmičenja.

Novak Bajčeta u prodoru Foto: Maja Nastić

Crno-beli takmičenje nastavljaju u plej-ofu, gde će se naći i Vojvodina, Dinamo, Dubočica, Železničar, Metaloplastika, Rudar i Radnički.