PARTIZAN POKLEKAO U DRUGOM POLUVREMENU: Vojvodina ponovo slavila

Rukometaši Partizana doživeli su poraz na svom terenu od ekipe Vojvodine – 22:27 (15:11). Crno-beli su odlično otvorili derbi petog kola plej-ofa ARKUS lige i briljirali u prvom poluvremenu, ali ih je loša igra u nastavku skupo koštala. Naš tim je večeras premijerno obukao novu, treću garnituru dresova, koja će se, nadamo se, dopasti našim navijačima.

Odlična uvertira Partizana i vođstvo 6:2 poljuljali su samopouzdanje aktuelnog prvaka Srbije na startu susreta. Velika želja i borbenost krasile su igru crno-belih tokom prvih 30 minuta, što se odrazilo i na rezultat – 15:11 na kraju prvog poluvremena. Treneri Nenad Maksić i Boris Rojević, na konferenciji za štampu posle utakmice, bili su usaglašeni da nijedan tim nije skoro ovako parirao Novosađanima. Međutim, nastavak meča odveo nas je daleko od onoga što smo priželjkivali – da konačno pobedimo Vojvodinu, koja je poslednji poraz u domaćim takmičenjima doživela u maju 2019. godine.

O tome kakve su ,,varnice“ viđene među velikim rukometnim rivalima najbolje svedoči podatak da su arbitri čak 21 put reagovali dosudivši isključenje: 11 puta su na klupu išli igrači Partizana, deset puta gosti.

Početak drugog poluvremena više je ličio na okupljanje drugara iz kraja, koji igraju rukomet, jer su crno-beli iz prvog dela preneli tri isključenja, a Novosađani dva. U takvim okolnostima bilo je nezamislivo kreirati napad, koji bi mogao dovesti do pogotka. Vojvodina je bolje odreagovala u nastavku i napravila seriju 6:0 (15:17), kojom je potpuno anulirala zaostatak i prešla u vođstvo. Naš tim nije imao pravi odgovor na ovakav niz gostujućeg tima, nizale su se greške i isključenja, dok je tenzija bila sve veća. Na kraju ipak slavlje ekipe Borisa Rojevića – 22:27.

Za igrača utakmice treneri su izabrali Nemanju Pribaka, koji je meč završio sa šest pogodaka (6/8), uz najbolji indeks uspešnosti (9). Po sedam pogodaka postigli su Aleksa Maksić i Stefan Petrić u dresu Partizana, a isto toliko puta mrežu Andreja Trnavca zatresao je Darko Milenković.

Naš tim u narednom kolu gostuje Radničkom u Kragujevcu, a taj susret na programu je 27. marta od 19:30.

TABELA: Vojvodina 10, Metaloplastika 10, Partizan 5, Železničar 1949 5, Dinamo 4, Radnički 3, Dubočica 54 3, Rudar 0.