REMI NA BANJICI: Partizan osvojio samo bod protiv Radničkog

21.05.2021. | Sezona 2020/2021

Rukometaši Partizana odigrali su nerešeno sa ekipom Radničkog iz Kragujevca u pretposlednjem, 13. kolu plej-ofa ARKUS lige – 27:27 (13:14). Naš tim mora da pobedi u poslednjem kolu protiv Dubočice, kako bi mogao da se plasira u SEHA ligu naredne sezone, ali će zavisiti i od ishoda dva preostala meča koja će odigrati Metaloplastika. Šapčani sutra dočekuju Železničar, dok narednog vikenda gostuju Vojvodini.

Nisu crno-beli otvorili meč onako kako su želeli. U prvom poluvremenu, imali su prednost samo pri rezultatu 2:1, a gosti su i te kako ,,pokazali zube”. Poveo je Radnički 4:2 i tokom većeg dela bio u vođstvu.  Posle 30 minuta rezultat je bio 14:13 u korist gostujućeg tima, što nikako nije išlo u prilog Partizanu. Uprkos odličnom izdanju Trnavca (deset odbrana u prvom poluvremenu), uz šest pogodaka Alekse Maksića, trener Nenad Maksić ipak nije mogao biti zadovoljan.

Tek u 37. minutu naša ekipa je prešla u vođstvo (16:15), ali ne zadugo. Gosti su bili golgeterski raspoloženi i rasterećeni, pa je meč ušao u egal. Pri rezultatu 24:24 i napadu Partizana, naš strateg je u 54. minutu zatražio tajm-aut. Sa dva vezana pogotka Ivana Dimitrijevića crno-beli su došli do plus dva (26:24), ali su Kragujevčani ponovo poravnali rezultat, a onda i poveli dva i po minuta pre kraja (26:27). Meč je završen remijem 27:27, što je, stiče se utisak, i najpravedniji ishod.

Za igrača utakmice proglašen je Ivan Dimitrijević, levi bek Partizana, koji je susret završio sa pet pogodaka na svom kontu i pogađao mrežu u najvažnijim trenucima.

SASTAVI TIMOVA:

PARTIZAN: Mihajlov, Dragović 1, Bajčeta 1, Grubić 1, Varga, Ivanović 6, Trnavac (17 odbrana), Gojković, Mićić, Gudurić, Dimitrijević 5, Maksić 8, Petrić 1, Pižurica, Bojanić 3, Nešić 1.
Trener: Maksić Nenad.

RADNIČKI: Vuković 10, Stošić, Prodanović 3, Mutavdžić, Petrović 1 (devet odbrana), Kasalović, Barudžić 2, Knežević, Utvić 3, Stevanović, Đerić L. 3, Stanojev 3, Bogdanović 3, Đerić S.
Trener: Sretenović Miloš.