Rukometaši Vojvodine pobedili su Partizan sa 30:28 (15:17) u derbiju 21. kola Superlige Srbije. Vojvodina i Partizan sada dele prvu poziciju sa 38 bodova, ali Novosađani su u prednosti zbog boljeg međusobnog skora jer su prvi meč izgubili sa 24:23.

Junak pobede u dvorani „Slana bara“ bio je golman Vojvodine Stanko Abadžić, koji je u završnici meča odbranio nekoliko zicera crno-belima. Meč je obeležio i prekid u 50. minutu zbog upada na teren jednog navijača Vojvodine.

U prvom delu igre Partizan je kontrolisao rezultat, ali iskusni tim Vojvodine nije mu dozvolio da stvori veliku prednost, bilo je 17:15.

Na početku drugog poluvremena igralo se gol za gol – Partizan je imao pogodak prednosti, ali nije uspevao rezultatski da se odlepi. Tako je bilo sve do 39. minuta, kada crno-beli koriste igrača više i stvaraju dva gola prednosti. Golman Vasić imao je dve uspešne odbrane u nizu, a na drugoj strani Radovanović je pogodio za 22:20.

Međutim, prednost Partizana kratko je trajala, pošto su Stojanović sa krila i Stanković u kontri postigli golove i izjednačili na 22:22.

Crno-beli su ipak čuvali prednost od jednog gola, a fantastičan gol postigao je Radivojević, koji je sa krila zatresao mrežu šutom iza leđa za 24:23.

Vanja Ilić je pri rezultatu 24:24 pogodio prečku sa sedmerca i tako je dao šansu Vojvodini da preuzme vođstvo, drugi put u drugom poluvremenu. Ovoga puta Novosađani su šansu iskoristili, Elezović je uz malo sreće i odbitak dao svoj deseti gol na meču za 25:24.

Partizan je 16 sekundi imao dva igrača više posle zasluženog isključenja Ćurkovića, ali je Abadžić ponovo odbranio udarac Radivojevića sa krila. Abadžić je skinuo još jedan zicer, a Jošić sa zemlje postiže još jedan gol s igračem manje za domaće (28:25).

Crno-beli tada prekidaju seriju domaćih – Radivojević pogađa za 28:26 sa sedam metara, a Elezović takođe odgovara sa sedmerca (29:26). Niz sedmeraca se nastavio – na dva i po minuta do kraja najstrožu kaznu iznudio je Milošević, ali ovoga puta Abadžić brani sedmerac Radivojeviću. Ono što je crno-bele zaustavilo je sigurno i povreda kapitena Uroša Mitrovića koji je obnovio povredu ranije operisane ruke.

Usledio je novi sedmerac za crno-bele na minut i po do kraja, a ovoga puta Radivojević je bio precizan (29:27). U sledećem napadu Vojvodina je odigrala akciju za Stojanovića na levom krilu, a on je postigao odlučujući pogodak za 30:27. Do kraja su gosti dali gol, ali vremena za nešto više nije bilo.