U poslednjoj ovosezonskoj utakmici crno-beli su odigrali nerešeno protiv odlične ekipe Metaloplastike ZK i tako zauzeo 5. mesto u SRL Srbije. Kao što se i očekivalo, sinoć je na Banjici viđena jedna veoma dobra utakmica u kojoj su se ekipe smenjivale u vođstvu. Početak utakmice je doneo dosta sigurniju igru gostiju i vođstvo od 1:4 u 6. minutu. Domaći odigravaju sledeća 3 minuta snažnije u odbrani i dolaze do 4:4, ali odmah nakon toga prave 2 greške koje gosti koriste i ponovo dolaze u vođstvo 4:6. Konačno od 14. minuta crno-beli prelazeu vođstvo, a najveću prednost imaju u 21. odnostno 24. minutu kada stiču na +3 (11:8 i 13:10). U 24. minutu Metaloplastika veoma dobro koristi igrača više i brzo izjednačuje na 13:13 (26. minut). U prvih 12. minuta drugog poluvremena Šapčani su igrali još konkretnije, a u odbrani skoro bezgrešno tako da njihova prednost dolazi na +3 (18:21). Do 54. golman Abadžić pravi seriju i pogotkom Lazovića u 52. domaći dolaze do prednosti 22:21. Nakon toga viđena je igra nerava u kojoj su gosti imali prednost, a tim iz Humske je izjednačavao, polsednji put 40  sekundi pre kraja (24:24) što je bio i konačan rezultat.