Partizan se plasirao u 3. kolo Challenge Cup-a pobedivši beloruski Arkatron. Crno-beli su odlično ušli u meč i lagano stekli 3-5 golova prednosti (10 8:3; 15 10:5). U tim uvodnim minutama su se istakli golman Milić i brzonogi Ilić koji je kažnjavao sve promašaje Belorusa. Borbena igra u odbrani je sredinom prvog poluvremena dovela do toga da je tim iz Humske 6 minuta u kontinuitetu igrao sa igračem manje što je Arkatron iskoristio i smanjio prednost na 12:9 u 20 minutu. Do kraja poluvremena serijom 9:4 pređena je granica od 5 golova prednosti što je u mnogome olakšao posao u drugom delu utakmice. Drugo poluvreme je doneo ulazak u igru svih igrača koji su imali manji pad oko 45. minuta kada je "gostujući" tim napravio 5:0 za rezultat 29:21, ali je trener Brković tajm-autom podsetio svoje pulene da se ne smeju zadovoljavati postignutim rezultatom. U sledećih 10 minuta crno-beli su dali gas i došli do 40:25. što je bila i najveća prednost.