Planinka je uspela da nanese prvi poraz crno-belima u tekućoj sezoni. Tim iz Humske je odlično otvorio utakmicu poveo sa 3:1, 6:3, ali nikako nije uspeo da povede sa 4 gola prednosti. Sve do 19. minuta Partizan je držao konce igre u svojim rukama, brzo i lako je dolazio u poziciju za postizanje gola, ali je onda od rezultata 10:7 dozvoljeno protivniku da sa igračem manje za samo jedan minut postigne 3 pogotka i dođe do izjednačenja. Od tada po da kraja poluvremena igralo se gol za gol. U poslednjeh 15 sekundi prvog dela gosti su imali napad za 2 razlike, ali su izgubili loptu, a Petković je postigao gol sa neverovtnih 15m udaljenosti za nerešen rezultat prvog dela utakmice. Od prvog napada u drugom poluvremenu domaći su nametnuli svoj ritam igre stičući i čuvajući prednost. Koliko su znali šta žele govori i podatak da su domaći u 40. minutu, pri rezultatu 20:20, namerno polili teren vodom, što je dovelo do prekida igre čitavih 7 minuta. Nakon toga domaći vidno odmorni ulaze u ritam i dolaze do najveće prednosti 24:20 u 45. minutu najviše zahvaljujući desnom beku Deniću. Tada trener Brković traži tajm-out posle koga je usledio period nešto bolje igre gostiju, koji u 54. minutu dolaze na minus jedan (25:24). Međutim, ponovo dolazi do više grešaka u napadu i potpune dekoncentracije gostijućih igrača prilikom šuta, što je iskusni Ilić uspeo da kazni i svoj tim dovede do velike pobede.