Posle 3 godine crno – beli su uspeli da savladaju Kolubaru u Lazarevcu 31:25. Početak utakmice nije baš nagoveštavao da se tim iz Humske oporavio od šokantnog poraza u Kuršumliji. Naime, domaći su vrlo brzo napravili 3:0, dok gosti svoj prvi gol postižu u 6. minutu meča. Sve do 14. minuta "zeleni" su imali prednost kada Maksić izjednačuje rezultat na 6:6. Sledi priod igre "gol za gol" do 9:9 kada gosti prave seriju od 3 gola. Tada se već videlo da su domaći ranjivi, ali Partizan to ne koristi, već serijom grešaka dozvoljava da domaćin poluvreme završi sa samo 1 golom zaostatka. Početak drugog dela je bio preslikana slika početka utakmice u kojoj Kolubara pravi 3:0, a gosti sve do 35. minuta ne uspevaju da postignu gol. U 41. minutu pri rezultatu 18:19 dolazi do isključenja Lomića, a crno-beli umesto da to kazne omogućavaju 2 laka pogotka domaćim preko Milićevića kojima dolaze do prednosti 22:19. I kada su svi u hali pomislili da Kolubara dolazi do svoje igre i da će lako privesti utakmicu kraju dolazi poslednjih 15 minuta meča u kojoj gosti nošeni odbranama Ljubenovića i pogodcima iz kontranapada preko Maksića i Kostadinovića prave seriju od 9:1 do 56. minuta. Raduje činjenica da se igrači trenera Brkovića nisu zadovoljili postignutim rezultatom, već su maksimalno odigrali i poslednja 4 minuta meča što je doprinelo da konačni rezultat ujedno bude i najveća prednost.