Crno-beli su pred oko 1000 gledalaca savladali hrvatsko Međimurje 31:27. Krajnji rezultat i zaliha od 4 gola je i dobar kako se utakmica odvijala. Gosti su od početka meča znali šta žele u Beogradu, svesni da će "umrtvljenom" igrom postići ono i za šta su stigli, što povoljniji rezultat koji bi im u revanšu omogućio borbu za prolaz u naredno kolo Čelendž kupa. Sve do 11. minuta je utakmica ličila na uspavanku, kada su domaći, ulaskom Butulije od -2 (3:5) napravili za 2 minuta 5:0 (8:5 u 13. minutu). Odličan period igre je bio i u intervalu od 18-21. minuta kada je tim iz Humske dolazio do +4 (11:7 i 12:8) i kada se pomislilo da je konačno nađeno rešenje za igru gostiju. Ipak dogodilo se potpuno obratno, naime od 22. do 27. minuta prvog poluvremena Međimurje pravi 5:1 čime poravnava rezultat, a pogotkom Paponje sa igračem manje nekoliko sekundi pre kraja odlazi na odmor sa minimalnom prednosti. Početak drugog dela doneo je više uzbuđenja prvo ne verovatno isključenje golmana Ljubenovića u 34. minutu, a zatim i najveću prednost gostiju 17:20 u 38. minutu. Tada dolazi ponovo do jednog dobrog perioda domaćih koji u 40. minutu izjednačuju golom Kostadinovića iz kontranapada. Sve do 53. minuta se igrao gol za gol u kojem crno-beli nisu uspeli da se rezultatski odlepe. U 53. minutu konačno se stiže na +2 , ali tu prednost se veoma brzo ispušta (26:26 u 54. ). U tom momentu budi se i publika koja daje podršku igračima Partizana da ipak prevaziđu sve nedaće i da pokušaju za zabeleže pobedu. To kao da daje rezultat, jer poslednjih 6 minuta domaći igraju veoma dobro. Golom Butulije,na 10 sekundi do kraja meča, štiču i najveću prednost 31:26 . Međutim smušenost i ne odlučnost, u fazi odbrane, u poslednjim momentima utakmice dozvolila je šut Hermanu koji to koristi i postavlja konačan rezultat 31:27.