Crno-beli su ubedljivo savladali ekipu Vranja 36:20 (19:10). Tako su domaći pobedom otvorili verovatno najteži period prvenstvene trke u kojem za 16 dana treba da odigraju 6 uatkmica. Konačno je tim iz Humske od početka do kraja utakmice diktirao visok tempo igre koji bi trebalo da ga krasi na svim utakmicama. Gosti iz Vranja su imali sreće, jer su na golu imali raspoloženog golmana Kukića koji je sprečio ubedljiviju pobedu tima trenera Brkovića. Posle odličnog početka meča i vođstva od 6:1 u 12. minutu. Do 21. minuta, crno-beli i pored dobre igre nije realizovano nekoliko kontranapada i čistih šuteva sa 6m, što su gosti iskoristili i došli do rezultata 9:8. Od tog momenta do kraja utakmice na terenu je postojao samo jedan tim. Svi igrači domaćeg tima su se upisali u listu strelaca, dok je na golu, pored standarnog Milića, pravo osveženje bio golman Džamić sa 12 odbrana.