U derbi utakmici 16. kola SRL, crno-beli su savladali Jugović 32:27 (18:11). Sve do 23. minuta meča, vodila se izjednačena borba u kojoj nijedna ekipa nije imala prednost od 2 gola. Samo 7 minuta bilo je dovoljno domaćinu da napravi seriju 7:0 i da sa velikom prednošću ode na poluvreme. U nastavku utakmice viđena je više prijateljska utakmica u kojoj je tim iz Humske imao najveću prednost od 11 golova u 48. minutu. Međutim za razliku od prvog meča u Kaću, kada su crno-beli bili motivisani tokom celog meča, večeras su dozvolili gostima da u posladnjih 5 minuta potpuno smanje prednost na pristojnih 5 golova. Trenera Brkovića može da raduje činjenica da je Saša Marijanac, zadržao visok nivo igara iz pripremog perioda, naročito sa turnira u Mostaru zbog kojih je i dobio popularni nadimak. Pored njega treba pohvaliti golmana Ljubenovića i Minića, koji se posle pauze zbog bolesti vratio na najbolji mogući način. Na ovoj utakmici crno-beli su bili znatno oslabljeni ne igranjem kažnjenog Maksića, povređenog Kostadinovića i bolesnog Meštera.