Crno-beli su na prepunoj Banjici, nošeni fenomenalnim navijanjem svojih nejvernijih navijača tokom svih 60 minuta, savladali Bascharage iz Luksemburga 36:23(19:13). Početak utakmice i celukupna atmosfera kao da su okovle noge domaćim igračima koji prvi gol postižu tek u 4. minutu. Nakon kontranapada Pilipovića u 7. minutu koji svoj tim dovodi u prvo vođstvo, pa do kraja utakmice tim iz Humske je držao sve konce igr u svojim rukama. Prednost je rasla sve do 24. minuta kada je iznosila +9 (17:8). Završetak prvog dela je doneo više tehničkih grešaka koje su gosti iskoristili i smanjili prednost na 19:13. Sredinom drugog dela (44.) crno-beli stižu do toliko željenih +10 (28:18), ali se tu ne zadržavaju već tu prednost uvećavaju na maksimalnih +16 u 55. minutu (35:19). Činilo se tada da će domaći postići najubedljiviju pobedu u istoriji Evro kupa (+18 protiv belgijskog Ejnatena 2006.), ali se to nije desilo jer su u poslednjih 5 minuta meča postigli samo jedan gol. U redovima pobednika valja istaći veterana Maksića (11/10, 5 asistencija) i što posebno raduje povratak reprezentativca Kostadinovića (5/5, 5 asistencija, 2 osvojene lopte), ali i podatak da zbog povrede nije nastupao Bojan Butulija. Revanš u Luksemburgu je u nedelju 27. februara u 18:30.