U odloženoj utakmici 17. kola SRL Srbije crno-beli su slavili na , tradicionalno, teškom gostovanju u Crvenki 29:30 (14:17). Pune tribine domaćih i navijača gostujuće ekipe dala su dodatnu snagu Crvenčanima koji imaju početnu prednost od +2 (4:2 u 8. i 8:6 u 14. minutu). Od tog momenta gosti prvo prave 4:0 do 19. minuta i do kraja utakmice imaju konstantnu prednost. Početak drugog dela doneo je mnogo uzbuđenja. Najpre je tim iz Humske poveo +4 (14:18), odbranio se, ali je trener Brković "džentlmenski" priznao da je lopta za domaće. Oni brzo odigravaju, koristeći situaciju da je većina gostujućih igrača bila na njihovomdelu terena, postižu gol i dobijaju prednost igrača više. Brojčanu prednost domaći koriste još 2 puta do rezultata 17:18. U 2 navrata crno-beli dolaze do +3 (19:22 u 42. i 20:23 u 44. minutu), ali nikako nisu uspeli da prelome meč u svoju korist, tako da se ušlo u neizvesnu završnicu. A u njoj su se istakli iskusni Maksić i naročito Saša Marijanac, koji je imao smirenost i lucidnost da svoj tim dovede do nova 2 boda (9/8, 3 asistencije).