Bascharage – Partizan  24:38 ( 10:18)27.02.2011.
Bascharage
Hala: Op Acker
Gledalaca: 1200 Sudije: Bernet – Wick (SUI)
Sedmerci: Bascharage 4/4;  Partizan 4/4
Isključenja: Bascharage 4 minuta, Partizan 0 minutaBascharage: Jovičić ( 14 odbrana ), Ostrihon 4, Wasmes, Freres 1, Milaković 3, Grobelny 8 (4), Justen 1,
Wagner 1, Schmidt, Hummel , Pirote, Nguyen 3, Meis 2, Nocoleti 1
Trener :Šandor Rac
Partizan: Ljubenović (12 odbrana ), Potić 6 (1), Radanović Branko 1, Dimitrijević 5, Maksić 3(1), Pilipović 5, Milić (11 odbrana),
 Radanović Stojan, Radivojević 9 (1), Ilić 2, Kostadinović 1 (1), Rašić 2, Marijanac 2, Mešter 2
Trener: Aleksandar Brković
U predivnoj atmosferi, koju su priredili naši navijači, crno beli su savladali luksemburški Bašaraž
i u revanšu rezultatom24:38 (10:18)i tako se plasirali u ¼ finale Challenge cup-a.
Tim trenera Brkovića je od početka nametnuo tempo,
a Radivojević je već do 6. minuta postigao 3 pogotka iz kontranapada i time stavio do znanja domaćinu
da se previše ne nadaju povoljnom rezultatu.
 Pri kraju prvog dela istakao se i golman Milić koji je odbanio 11 šuteva.
U drugom delu crno-beli su samo nastavili u istom ritmu, povećavajući prednost,
bez obzira što je trener Brković pružio šansu svim igračima, osim Kostadinovića.
Vredne pomena su role Dimitrijevića i mladog Potića.  Šandor Rac: Partizan je pokazao da ej puno jača ekipa od nas. Do poslednjih 10 minuta je bilo nekih 10-tak razlike,
 ja sam u igru uveo i neke mlađe igrače, što su oni iskoristili i napravili još veću razliku.Aleksandar Brković: Zadovoljan sam što smo prošli dalje, a naročito što smo pokazali veliku ozbiljnost,
obzirom da se nismo zadovoljili rezultatom iz prve utakmice, već smo i u drugoj maksimalno koncentrisano igrali do samog kraja.
Okrećemo se obavezama u prvenstvu gde takođe imamo velike ambicije. Hvala navijačima iz ovog dela Evrope, koji su nas podržavali.
Nadam se da ćemo svim "Partizanovcima" nastaviti da pružimo zadovoljstvo, našim dobrim igrama i pobedama.