U derbiju 19. kola SRL Srbije, crno – beli su ubedljivo savladali Metaloplastiku u Šapcu 19:25 (9:11). Šabačka gimnazija bila je tesna da primi sve gledaoce, tako da je veliki broj ljubitelja rukometa ostao ispred dvorane. Domaći su dobro počeli, poveli 3:1 u 9., odnosno 4:3 u 12. minutu, ali je tim iz Humske, u tim trenucima, imao veoma raspoloženog Milića na golu koji je praktično zaustavio domaće igrače. Od 19. minuta je proradio i crno-beli napad, kojim se prešlo u vođstvo koje do kraja meča nije ispuštano. Koliko je odbrana dobro funkcionisala govori podatak da "plavi" nisu postigli gol čitavih 10 minuta (12′-22′). Drugi deo utakmice doneo je još bolju igru gostiju u kojoj se ističe Ilić naročito u kontranapadima. Koliko je napad Metaloplastike bio nemoćan, može reći podatak da su do 45. minuta postigli samo 12. golova. Pogotkom Kostadinovića iz kontranapada (47′), puleni trenera Brkovića stižu do prednosti od +5 (12:17) i tu je svima u hali bilo jasno ko će biti pobednik meča. U 57. dostiže se i najveća prednost od +8 (16:24). Do kraja utakmice domaći su uspeli da ipak smanje veliku prednost na podnošljivih 19:25. Na kraju meča crno-beli su se zahvalili i brojnim navijačima koji su uspeli da dođu u Šabac i pruže im značajnu podršku.