Mnogo teže, nego što se očekivalo crno-beli su savladali Planinku 31:28 (15:14). Verovatno u hali nije postojala osoba koja je posle prvih 8 minuta igre mogla da nasluti da će se do osvajanja novih bodova voditi pravi rat na terenu. Naime, tim trenera Brkovića je došao do prednosti 3:0 (3′) odnosno 6:1 u (8′), veoma uspešno nadigravajući duboku odbranu gostiju. Sredinom prvog dela domaći počinju da prave veliki broj grešaka koje Planinka, odnosno Ilić, obilato koristi potpuno vrativši se u meč, da bi u 26. minutu i prešla u vođstvo 13:14. Početak nastavka je ponovio dobro izdanje domaćih koji nakon vezanih odbrana Milića prave prednost od +5 (20:15 u 35′ i 23:18 u 40′). No Planinka se nije predavala i najviše zahvaljujući igraču više od 41-43. minuta pravi 3:0 i ponovo meč ulazi u neizvesnost. U 50. minutu domaći imaju samo +1 25:24, ali tada na scenu stupa iskusni Maksić koji sa nekoliko uzastopnih golova pokazuje mlađim kolegama kako se igra u prelomnim momentima utakmice. Utakmica će ostati upamćena po ko zna koji put odličnoj partiji Ilića iz Planinke koji je postigao 16 golova (šut iz igre 25/11 i 6/5 sa sedmerca).