Preko pakla do 1/2 finala Challenge Cup-a. U hali Ionikos pred 2500 (hala može da primi 700-800) "navijača" domaće ekipe crno-beli su odigrali utakmicu koja će zauzeti značajno mesto u istoriji kluba. U uslovima koji nisu bili ni malo regularni, ne da su uspeli da sačuvaju +6 iz Beograda, već su napravili pravi podvig i porazili domaći tim 23:24 (11:11). Ono što posebno raduje je da mladi tim Partizana, nijednog trenutka nije podlegao atmosferi, već je pokazao veliku hrabrost, znanje i prisebnost u veoma teškim momentima u kojima im je i život bio ugrožen. Posle početnog vođstva tima iz Humske domaći su se konsolidovali i od 7-19 minuta su imali prednost najviše od +3 (5:2 u 12′) odnostno (6:3 u 13′) minutu. Maksić je u tim momentima bio veoma staložen i pametnom igrom je prvo uspeo da održi svoj tim u "igri", a kada je u 20. minutu Pilipović iz kontranapada doveo svoj tim u vođstvo 8:9, trener domaćih je bio primoran da zatraži tajm-out. U sledećih 4 minuta domaći prave 3:0 za 11:9, ali su gosti veoma borbenom igrom, naročito u odbrani Branka Radanovića i Rašića, do kraja poluvremena uspeli izjednače na 11:11. Početak drugog dela utakmice protekao je u znaku fenomenalnog golmana Milića (19 odbrana) koji potpuno neutralisao dva najbolja domaća igrača Manića i Bakaukasa. Popularni Džambo je pravio bravure na golu koje su dale krila pre svih Kostadinoviću, Marijancu i Dimitrijeviću koji su uvećavali rezultat do najvećih +4 (18:22) u 52. minutu. Vešto i bez ikakvih problema utakmica je privedena kraju, a onda je počelo nešto što nema nikakve veze sa sportom. Kako drugačije nazvati događaje u kojima 30-tak ljudi iz gostujuće delgacije (igrači, stručni štab, rukovodstvo kluba i novinari) želi da linčuje nekoliko stotina razularenih "zveri" pod ko zna kakvim uticajima i to motkama, bakljama, topovskim udarima, a Pilipovića je samo trenutak delio od uboda "nožem"!!! Redari koji su trebali da osiguraju put do izlaza iz hale su sve do jednog Srbina (uključujući i 3 devojke!!!) udarili pesnicom, nogom ili motkom. Samo pukom srećom i hrabrošću igrača AEK-a, pre svih Vakalisa i Magaloikonomua  je izbegnut bukvalnii linč gostiju kojima se PARTIZAN iskreno zahvaljuje.