U zaostaloj utakmici 22. kola SRL crno-beli su savladali tim Smedereva 33:27 (16:14). Kao što se i pretpostavljalo domaći su vidno istrošeni ušli u meč. Gosti su to znali da iskoriste i sve do 26. minuta su bili u prednosti, a najveću od +4 (5:9) Smederevci su imali u 14. minutu. U poslednjem napadu prvog dela domaći, preko Maksića, dolaze do +2 i sa tom prednosti odlaze na odmor. Samo nekoliko minuta u nastavku bilo je dovoljno da tim iz Humske stigne na +5 (21:16), a tu prednost je znalački sačuvao do kraja utakmice. Gosti su pripretili još samo u 52. minutu kada su sa 28:22 stigli na 28:25 i imali napad, ali je to bilo sve što su uspeli da naprave. Trener Brković je ukazao priliku svim igračima, osim Milića i Ljubenovića. Razlog zbog kojeg drugi golmani nisu ulazili u igru je svakako još jedna dobra partija Džamića (18 odobrana).