Crno-beli su zabeležili još dva boda, ovog puta na ne baš lakom, gostovanju u Požarevcu 28:37 (16:18). Kao i mnogo puta do sada, videli smo jedno neizvesno prvo poluvreme koje je tim trenera Brkovića u poslednjih nekoliko minuta rešio u svoju korist. Iako oslabljeni, ovaj put pored Butulije nije nastupao Dimitrijević zbog bolesti, crno-beli su u drugom delu nametnuli visok tempo, pojačali odbranu i veoma lako savladali nadahnutog domaćina. U poslednjih 15 minuta na terenu je postojao samo jedan tim – najverovatnije šampionski, koji je pored vernih navijača, aplauzom pozdravila i mnogobrojna publika u Požarevcu. Timu iz Humske sada predstoji nedelja priprema za možda i najveći izazov ove sezone, prvi meč 1/2 finala Challenge Cup-a protiv Benfike.