Crno-beli su ispisali još jednu rukometnu evropsku, 3 polufinalnu u istoriji kluba, priču u prelepom ambijentu pred 2000 navijača savladana je Benfika 36:30 (17:13). Gosti su dobro počeli poveli sa 0:2, ali su domaći vrlo brzo izjednačili, a u 7. minutu su prešli u vođstvo (4:3) koje je uvećavano do kraja utakmice. U 13. je bilo već 9:5, ali tada dolazi do pada koji benfika koristi i u 24. minutu dolaze i do prednosti 11:12 (za 5 minuta su napravili 4:0).  Prednost do kraja poluvremena je nastala najviše zahvaljujući prvo Kostadinoviću koji preseca jedan napad i pogađa iz kontranapada, što je bio signal za navijače da još jače bodre svoje pulene, a kasnije i Ilića koji sa 2 vezane kontre stiže na +4 za kraj prvog dela. U drugom delu viđena je prava rapsodija u prvih 11 minuta kada domaći prave najveću prednost od +10 (27:17). Taj tempo kao da je uzeo danak, jer u narednih 5 minuta gosti prave 3:0. Nastavak utakmice donosi majstorije Maksića i Meštera sa jedne, ali i golove Vučićevića sa druge strane. U 57. semafor je pokazivao 36:28, ali su na veliku žalost do kraja meča samo gosti još 2 puta postigli golove tako da tim iz Humske u Lisabon putuje sa +6 golova. Na kraju uakmice navijači su ukazali veliku zahvalnost igračima na borbenosti, postignutom rezultatu i uz već čuvene melodije "PARTIZANOVOG JUGA" su ispratili igrače sa željom da se još jednom napravi istinski rukometni spektakl u ovoj sezoni i to u samom finalu Challenge Cup-a.